Община Драгоман предоставя на домакинствата контейнери за разделно сметосъбиране
Четвъртък, 11 Април 2024 12:06

кофи1

От вчера – 10-ти април, общинските служители, по утвърден график, предоставят комплекти от 3 броя полиетиленови кофи за разделно сметосъбиране на всяко домакинство. Такива вече получиха живущите в гр. Драгоман, на улиците „Първи май“ „Захари Стоянов“ и „Витоша“.

Предоставя се комплект от 3 полиетиленови кофи на колела, с обем на всяка от тях 120 л. – зелена, жълта и кафява. Всяка от тях е предназначена за различен вид отпадък :

-        Зелена кофа – за изхвърляне на НЕГОДНИ за рециклиране хартиени, пластмасови и метални отпадъци от опаковки;

-        Жълта кофа – за изхвърляне на хартиени и картонени отпадъци, пластмасови и метални отпадъци от опаковки, ГОДНИ за рециклиране;

-        Кафява кофа – предназначена за изхвърляне на всички видове градински /зелени/ отпадъци – цветя, трева, листа, отпадъци от подрязване на храсти /без клони/, дървени стърготини.

Кофите за разделно сметосъбиране се съхраняват индивидуално в имотите на гражданите.

При унищожаване на кофа за отпадъци, същата се заплаща в троен размер на община Драгоман, а именно: 239,40 лв.

График на извозване:

1.Зелена кофа – Всяка седмица по утвърден график на Вашия район:

-        Ул. „Христо Ботев“ – всеки вторник на месеца

-        Ул. „Васил Левски“ – всеки вторник на месеца

-        Ул. „Първи май“ – всеки вторник на месеца

-        Ул. „Св. Иван Рилски“ – всеки четвъртък на месеца

-        Ул. „Захари Стоянов“ – всеки петък на месеца

2.Жълта кофа – всяка втора сряда на месеца.

3.Кафява кофа – всеки първи четвъртък на месеца.

При промяна на графика на извозване, своевременно ще бъдете уведомени.

За да бъдат почистени Вашите кофи, те трябва да бъдат изнесени на тротоара в деня на извозването.

кофи3

кофи4