ТРЯБВАШ НИ, ДЯКОНЕ!!!!
Четвъртък, 18 Февруари 2021 16:32

a

Днес, 18 февруари, незабравима и трагична дата от българската история, бе почетена паметта на Апостола на свободата Васил Левски. В Туристическия Информационен център в града ученици от 3 ти А клас на СУ „Христо Ботев“ под ръководството на техния класен ръководител Павлина Колева и обществени възпитатели към МКБППМН Драгоман показаха вълнуващ „Урок по родолюбие“ в чест на Апостола на свободата и искрено трогнаха сърцата и душите на присъстващите гости – Народния представител от 44-то Народно събрание Юлиан Ангелов, Зам.- Областния управител на Софийска областна администрация Николай Борисов, Директора на СУ „Христо Ботев“ Стоян Стоянов, общинския съветник Славчо Тасков, учители и възпитатели. С голямо старание и много обич децата предварително бяха изрисували и прекрасни рисунки от живота на Дякона, които стилно и тематично бяха разположени в двете зали на ТИЦ, като импровизирана многообразна картинна галерия.

2

В знак на искрена благодарност към поднесената прекрасна презентация за живота на най-почитания наш национален герой децата получиха подаръци – националния трибагреник, който с гордо вдигнати глави развяваха пред паметника. Положени бяха много цветя и венци - от името на Кмета на община Драгоман Андрей Иванов, от името на ВМРО – БНД и лично от всички присъстващи. С дълбоко преклонение пред подвига на Апостола на свободата и едноминутно мълчание бе засвидетелствана почитта, любовта и паметта към личността му, делото му и непреходните му завети!!!!!

1

ГАЛЕРИЯ