Съобщение
Понеделник, 23 Ноември 2020 14:40

от

проведено на 23.11.2020 г. заседание на Общински щаб за координация и предприемане на мерки за предотвратяване на корона вирус (COVID-19)

Днес, 23.11.2020, във връзка с усложняващата се епидемична обстановка и драстичното покачване на заболеваемостта на територията на община Драгоман, се свика извънредно заседание на Общински щаб на община Драгоман за координация и предприемане на мерки за предотвратяване на корона вирус инфекция, сформиран със Заповед № РД-15-787/29.10.2020 г.

Членовете на щаба бяха оповестени в 09.30 ч. и се събраха онлайн за провеждане на извънредно заседание, което протече в следния ред:

1.Запознаване, оценка и преглед на ситуацията относно разпространението на инфекцията на територията на община Драгоман;

2.Информация от общо практикуващите лекари относно заболеваемостта на територията на общината;

3.Обсъждане на ситуацията в ДЯ „ Здравец“- гр. Драгоман и ДГ „ Радост“- гр. Драгоман

4.Други – предложения и въпроси за обсъждане;

Във връзка с така предложения дневен ред и след подробно обсъждане на ситуацията към момента, както  и на основание подадена информация от РЗИ- София област за карантинирани контактни лица и лице, диагностицирано със COVID-19 от персонала на ДЯ „ Здравец“- гр. Драгоман, Общински щаб на община Драгоман за координация и предприемане на мерки за предотвратяване на корона вирус инфекция предлага да бъдат предприети  следните спешни  мерки:

-        Да се преустанови дейността на ДЯ „ Здравец“- гр. Драгоман, считано от 24.11.2020 г. до 06.12.2020 г.

-        Да се извърши пълна дезинфекция на сградата на ДЯ „ Здравец“- гр. Драгоман.

Членове на Общински щаб за координация и предприемане на мерки за предотвратяване на корона вирус (COVID-19:

Председател:

Лидия Банкова-Найденова – Заместник кмет на община Драгоман /п/