ОБЯВЛЕНИЕ
Понеделник, 23 Ноември 2020 09:28

ОТНОСНО: длъжност главен счетоводител в Общинска администрация Драгоман.

ДЛЪЖНОСТ: ГЛАВЕН СЧЕТОВОДИТЕЛ В ДИРЕКЦИЯ „ОБЩА АДМИНИСТРАЦИЯ“

Вид правоотношение: трудово

Преки задължения

1.Организира, планира, ръководи и контролира цялостната финансово – счетоводна дейност на общината.

2.Подпомага ръководството на общината при осъществяване на неговите правомощия във финансово – счетоводната и икономическата дейност.

3.Осъществява вътрешен финансов контрол.

4.Ръководи планирането на финансовата дейност и разработва счетоводната политика на общината.

5.Организира и отговаря за съхраняването на счетоводната информация по предвидения в закона ред.

6.Съставя и подписва годишния финансово – счетоводен отчет.

7.Участва в изготвянето на стратегически документи – стратегии, програми, планове.

8.Не предоставя информация, разпространяването на която би могло да нанесе вреди на работодателя, освен в случай на изрично разпореждане от работодателя.

9.Участва в подготовката и провеждането на обществени поръчки.

10.Участва в подготовката на проекти за привличане на средства от фондове на Европейския съюз и от други международни програми.

11.Участва в разработването на проекти на наредби на Общинския съвет, процедури, правила и други вътрешни актове.

12.Изготвя необходимите документи и информация, свързани с общинския дълг, включително проект на годишен отчет за състоянието на общинския дълг;

13.Организира и извършва счетоводното отчитане на приходите и разходите на общината, в съответствие с нормативната уредба, утвърдената счетоводна политика и указанията на оторизирани институции.

14.Организира и изготвя всички отчетни и статистически форми по образец от Министерството на финансите и Националния статистически институт, касаещи счетоводната информация.

15.Организира и контролира ведомостите за заплати и платежни документи за данъци и осигуровки върху заплатите, ежемесечното подаване на съответните декларации в Националната агенция за приходите.

16.Съгласува поименните щатни разписания , трудовите договори и заповедите за назначаване и прекратяване на персонала.

17.Организира и изготвя справки със счетоводна информация, необходима за одитиращи и контролиращи органи, кредитни агенции, определящи кредитния рейтинг на общината и други оторизирани институции.

18.Организира съхранението на счетоводната информация и ползването й, съгласно нормативната уредба.

19.Изпълнява задължения по проекти финансирани с европейски средства, в които общината е единствен бенефициент, включително и проекти по ОП „РЧР“.

20.Изпълнява и други задачи, възложени от директора на дирекцията в рамките на основната цел и областите на дейност.

21.Организира съхраняването на документацията, съгласно изискванията на Закона за националния архивен фонд и други специални закони.

Изисквания за заемане на длъжността: Образователна степен: бакалавър

Област на висшето образование: Икономика, професионално направление „Счетоводство и контрол“.

Минимален професионален опит: 5 години.

Допълнителна квалификация: Кандидатът да притежава компютърни умения на добро потребителско ниво за работа с Майкрософт Офис, Интернет и копирна техника, специализирани софтуерни продукти и счетоводен софтуер., да бъде мотивиран да заеме тази длъжност, да притежава компетентност, свързана с познаване и прилагане на нормативни актове, да притежава организационна компетентност, способност за планиране и организиране на дейността , комуникационна компетентност.

Необходими документи за кандидатстване

Мотивационно писмо, автобиография, диплома за завършено образование, документи за допълнителна квалификация и компютърна грамотност.

Документи за кандидатстване се подават до 15.12.2020 г. на е-mail: Е-мейл адресът e защитен от спам ботове. " или в центъра за административно обслужване в сградата на община Драгоман.

Всички кандидати, които са одобрени по документи, ще получат покана за интервю.