Съобщение
Петък, 18 Септември 2020 10:31

Уважаеми съграждани,

Молим да използвате контейнерите за битови отпадъци по предназначение!

В тях изхвърляйте само и единствено битови отпадъци от домакинствата!

Останалите отпадъци се предават по следните начини:

Излезлите от употреба гуми се предават в пунктовете за продажба и смяна на автомобилни гуми.

1

- Излязлото от употреба електрическо и електронно оборудване се предава в Община Драгоман, след което на специализирана фирма за тяхното оползотворяване.

2

-  Излезлите от употреба батерии се изхвърлят в определените за тази цел съдове в административните сгради и големите търговски обекти.

3

-     Излезлите от употреба акумулатори се предават в пунктовете за изкупуване на вторични суровини.

akumulatori

Строителните отпадъци се изхвърлят в предварително заявен контейнер в община Драгоман след заплащане на определената такса.

4

-    - Стъклените отпадъци се изхвърлят в цветните контейнери със зелен цвят, разположени в гр. Драгоман.

5

-    - Чистите хартия, пластмаса и метал също се изхвърлят в цветните контейнери с жълт цвят, разположени в гр. Драгоман.

6

- Растителният отпадък може да се компостира в домашни условия, като се образува биотор.

7