ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ ДО ЖИТЕЛИТЕ И ГОСТИТЕ НА ОБЩИНА ДРАГОМАН!!!
Сряда, 11 Септември 2019 15:39
Уважаеми жители и гости на община Драгоман!
      Във връзка с изпълнението на проект: „Изпълнение на енергоефективни дейности с гарантиран резултат (ЕСКО услуги) с цел намаляване на енергопотреблението на уличното осветление: проектиране, изпълнение на енергоефективни мерки и енергиен мениджмънт и мониторинг на улично осветление на територията на община Драгоман“, се установиха десетки нерегламентирани присъединявания към уличното осветление от недобросъвестни граждани и гости на общината. В тази връзка се обръщаме към всички Вас, с апел да бъдете отговорни, и тези от Вас, които се припознаят към горенаписаното да пристъпят към прекратяване на този вид дейност незабавно. Нерегламентираното присъединяване към електроразпределителната мрежа е КРАЖБА, която в Република България е наказуема като всяко друго престъпление и се урежда в Чл. 195 и 196 от Наказателния кодекс. Наказанието е до 15 000 лв. и лишаване от свобода. Проектът, включва освен подмяна на съществуващи осветителни тела и изграждане на система, която ще засича всяко едно нерегламентирано присъединяване и ще служи като доказателство за наличие на кражби. Този вид престъпление е от общ характер и се завежда служебно от прокуратурата.
След приемане изпълнението на проекта, при всяка засечена кражба, собствениците на съответните имоти ще бъдат подвеждани под отговорност.

Община Драгоман разчита на Вашата съвестност и отговорност, за да бъдат предотвратени подобни последствия!!!