С. Габер отбеляза своя традиционен събор
Понеделник, 24 Юни 2019 10:08

1

На 22.06.2019г. с. Габер - най-голямото село в границите на община Драгоман отбеляза своя традиционен събор. Събитието се състоя на обновения с европейски средства, през програмен период 2007-2013 година площад, който събра жители от цялата област Бурел, желаещи да се забавляват. Сред гостите дошли да уважат мероприятието, организирано от г-н Тодор Тодоров – кмет на с. Габер, бяха г-н Андрей Иванов – кмет на община Драгоман, както и заместник - кметовете г-жа Емилия Милушева и г-жа Лидия Банкова.

3

4

Празникът премина под знака на много танци и веселие, за което спомогна участието на сръбски оркестър, детска певческа група към Народно читалище „Христо Ботев“ 1925, с. Габер, както и на децата и жените от Клуб за народни хора и танци „Мойто либе“, с. Габер с ръководител Анета Вълканова, които развълнуваха присъстващите с професионалното изпълнение на хора от различни области на България.

5

6