Часът на Земята 2018
Понеделник, 26 Март 2018 11:26
     На 23.03.2018 г. Община Драгоман, заедно с децата от 4-ти и 5-ти клас от СУ „Христо Ботев“, отбеляза глобалната инициатива „Часът на Земята“ с интересни и занимателни мероприятия. Темата тази година бе „Свържи се е природата“. Децата бяха изработили фенери от хартия и взеха активно участие по темата за екологичните проблеми. Заедно изгледахме няколко кратки филма, показващи биоразнообразието на нашата планета. Всички бяхме съгласни, че за да се грижим за природата първо трябва да я опознаем и обикнем, затова виртуално обиколихме няколко континента и се запознахме с интересни видове растения и животни. Разгледахме основните проблеми с опазването на околната среда и чухме интересни предложения от децата, които разбраха, какво влияние имат малките постъпки върху голямата планета. За своето участие децата бяха наградени с грамоти и подаръци от Община Драгоман.
    Срещата ни завърши с извода, че опазването на природата води до по-добро качество на живот, че е много важно да се научим да ценим неоценимото, че трябва да подадем ръка на природата. Надяваме се скоро пак да се срещнем и да разберем по какъв начин децата, а и ние самите, сме опазвали природата.