РЕМОНТ И РЕКОНСТРУКЦИЯ НА СУ „ХРИСТО БОТЕВ“, УПИ VIII, КВ.8, ГР. ДРАГОМАН, ОБЛАСТ СОФИЙСКА
Петък, 13 Октомври 2017 15:57

OPSRS

ПРОЕКТ:
„РЕМОНТ И РЕКОНСТРУКЦИЯ НА СУ „ХРИСТО БОТЕВ“, УПИ VIII, КВ. 8, ГР. ДРАГОМАН, ОБЛАСТ СОФИЙСКА“, СКЛЮЧЕН МЕЖДУ ОБЩИНА ДРАГОМАН И ДФ „ЗЕМЕДЕЛИЕ“ ЗА ОТПУСКАНЕ НА БЕЗВЪЗМЕЗДНА ФИНАНСОВА ПОМОЩ ПО ПОДМЯРКА 7.2. „ИНВЕСТИЦИИ В СЪЗДАВАНЕТО, ПОДОБРЯВАНЕТО ИЛИ РАЗШИРЯВАНЕТО НА ВСИЧКИ ВИДОВЕ МАЛКА ПО МАЩАБИ ИНФРАСТРУКТУРА“ ОТ МЯРКА – 7 „ОСНОВНИ УСЛУГИ И ОБНОВЯВАНЕ НА СЕЛАТА В СЕЛСКИТЕ РАЙОНИ ЗА ПЕРИОДА 2014 – 2020 Г., СЪФИНАНСИРАНА ОТ ЕЗФРСР

Община Драгоман подписа договор с ДФ „Земеделие“ за проект: „Ремонт и реконструкция на СУ „Христо Ботев“, УПИ VIII, кв.8, гр. Драгоман, област Софийска“ (малкото училище) на стойност 627 77436 лева. Проектът ще подобри и  модернизира образователната инфраструктура в СУ ”Христо Ботев” – Драгоман. Ще подобри състоянието на околната среда, посредством прилагане на комплекс от мерки за енергийна ефективност. Проектът предвижда външни и вътрешни ремонтни работи по сградата:  покривни работи, подмяна на керемиди; хидроизолация – покрив и фасадни стени; подмяна на стара дограма с нова 5 камерна с двоен стъклопакет, подмяна на настилки в класни стаи, коридори, фоайета и входни предверия; реконструкция на санитарни помещения и подмяна на санитарно оборудване; подмяна на интериорни и входни врати; ремонт и рехабилитация на тръбна мрежа на отоплителна инсталация и подмяна на стари радиатори с нови; подмяна на осветителни тела с енергоспестяващи; изграждане на евакуационно осветление; дейности по част охранителна система и пожарна безопасност.

Logo22