Участие на община Драгоман в Международен туристически форум във Варна
Вторник, 10 Октомври 2017 09:10

1

От 5 до 7 октомври в курортния комплекс „Св. Константин и Елена” край Варна се проведе форумът «Духовни и историко-патриотични маршрути в Русия и България» с участието на зам.-министъра на туризма Милко Теофилов. Събитието бе организирано от Министерството на туризма на България и Министерството на културата на Руската федерация като част от програмата на Дните на руската духовна култура в България.

По лична покана от Министъра на туризма г-жа Николина Ангелкова участие с презентация на тема „Драгоман – Малката Света гора на Балканския полуостров“ взе и нашата община. Кметът Андрей Иванов направи вълнуващо встъпително слово, в което подчерта значимостта и духовната сила на региона, след което културно-историческото наследство и богатството от църкви, манастири и свети места бе представено от зам.-кмета на общината Лидия Банкова. В заключение бе подчертано, че наличието на толкова много духовни и свети обители, възстановявани и обновявани поетапно, дава реална предпоставка за развитието на активен поклоннически и религиозен туризъм, голям интерес към който  проявиха и българските, и руските представители във форума.