Община Драгоман отново спечели финансиране на проект в Националната кампания „Чиста Околна Среда - 2016г.“ на тема:“Обичам природата и аз участвам“ на МОСВ и ПУДООС.
Петък, 22 Април 2016 08:36

priroda

Тазгодишният проект - победител на общината е :„Изграждане на кът за отдих, в УПИ IIПоликлиника, кв.47 по плана на гр. Драгоман.
Проектът представлява облагородяване на околното пространство на поликлиниката в гр. Драгоман. Идеята на проекта е да се подобри визията като цяло и да стане едно приятно и удобно място, за жителите и гостите на общината, както и потребителите на множеството социални услуги, помещаващи се в сградата. В тази връзка, на свободната тревна площ ще бъдат поставени няколко пейки, маса за тенис и беседка за игри през свободното време. Също така по проекта е предвидено, да се направи тротоарна настилка и да се положат алейни бордюри. Така ще се формира приветливо място за отдих, създаващо позитивна нагласа към природата, затвърждаване на уменията и желанието на гражданите за опазване на околната среда.