ТЕКУЩА ИНФОРМАЦИЯ ЗА НАПРЕДЪКА ПО ПРОЕКТ „НОВИ ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА ГРИЖА” В ОБЩИНА ДРАГОМАН
Понеделник, 14 Декември 2015 15:56

Logo agenciq

Уведомяваме Ви, че към Трето междинно отчитане по Проект „Нови възможности за грижа“, обхващащо периода от 01.08.2015г. до 30.09.2015г. в община Драгоман са назначени на трудов договор 31 лични асистента, оказващи помощ и подкрепа на 32 потребителя, които са в пълна невъзможност да се обслужват сами или се нуждаят от подкрепа при извършването на различни ежедневни дейности и осъществяването на социални контакти. Предоставянето на услугите, което ще продължи до 29.02.2016 г., се извършва почасово в зависимост от потребностите на потребителите.

Проектът „Нови възможности за грижа” надгражда дейностите по Проект „Подкрепа за достоен живот” по схема „Алтернативи” и осигурява непрекъсваемост на предоставяне на услугата „личен асистент“ на уязвимите групи.

Целта е да се намали риска от зависимост от институционален тип грижа и да се подобри качеството на живот на възрастни болни лица и хора с увреждания, както и преодоляване на последиците от социалното изключване и бедността.

Дейностите следва да приключат до април 2016 г.