Идеен проект „Изграждане на обществена тоалетна, чешми и ограда в Градски парк, УПИ I, кв. 30, гр. Драгоман"
Понеделник, 27 Юли 2015 14:54

Настоящия проект е изработен по желание на възложителя, с цел строителство на санитарен възел за обществено ползване.
Сградата предмет на разработката е разположена в урбанизираната територията на град Драгоман, община Драгоман. В УПИ I „за туристически комплекс училище и парк" кв.30 по действащия регулационен план гр. Драгоман.
Сградата е разположена на 41,2м от уличната регулация на югозапад по ул. „Пирин", на една от алеите в парка.
Сградата е едноетажна, състои се от две клетки за мъже и две клетки за жени, като по една от двете е пригодена за хора с намалена подвижност, в съответствие с Наредба № 4 от 1.07.2009г. за проектиране, изпълнение и поддържане на строежите в съответствие с изискванията за достъпна среда за населението, включително хора с увреждания. Към женската тоалетна е предвиден подвижен плот за повиване на бебета.
За създаването на сигурна среда е предвидено изграждането на система за видеонаблюдение. Предвижда се разполагане на камери на възлови места - около входовете на парка, с цел превенция и защита от вандалски прояви. Изграждането на ограда около парка също ще спомогне за постигане на по-голямо ниво на сигрурност.