Сряда, 06 Август 2014 10:45

Имаме удоволствието да Ви съобщим, че на 05.08.2014г. в ДФ "Земеделие", кмета на община Драгоман - Андрей Иванов подписа два нови договора за спечелени проекти по МИГ Сливница - Драгоман. Отпуснатата финансова помощ е по мярка 4.1 "Прилагане на стратегии за местно развитие" от ПРСР - 2007-2013, подкрепени от ЕЗФРСР.

Проект "Изложбен туристически център за местно природно и културно наследство в гр. Драгоман, кв.79" е на стойност 146 698,27 лв. без ДДС. Целта на проекта е подобряване на туристическата инфраструктура чрез осигуряване на условия за социализиране и популяризиране на местното природно и културно историческо населдство, като бъде осгиурен достъп до култура, туризъм, развлечения, информационни и комуникативни услуги. Срока за завършване на инвестицията е 30.05.2015г.

Проект "Ремонт на читалищна сграда на читалище "Самообразование - 1919" в с. Големо Малово, община Драгоман, УПИ Х, кв.19" е на стойност 20 114,34 лв. без ДДС и предвижда подобряване на функционалните и естетически качества на читалището в с. Големо Малово. Предвижда се ремонт на фоайе, подмяна на старата дъревна дограма, полагане на латекс по стени и тавани, подмяна на водосточни тръби и ремонт на отводнителна канавка. Срок за завършване на инвестицията е 30.05.2015г.

Последно променен на Сряда, 06 Август 2014 13:19