Среща на институции, организации и представители на местни търговски обекти и заведени
Петък, 10 Януари 2014 13:15
IMG 7454 На 09 януари 2014 г. в заседателната зала на община Драгоман по инициатива на Кмета на община Драгоман г-н Андрей Иванов и със съдействието на МКБППМН бе организирана среща на институции, организации и представители на местни търговски обекти и заведения по проблемите на зачестилите злоупотреби с продажби на алкохол и тютюневи изделия на малолетни и непълнолетни на територията на общината

На срещата, освен ръководството на общината в лицето на Кмета, зам.-кветовете, общински съветници и членовете на МКБППМН, присъстваха и взеха активно отношение Директорът на РЗИ – София област д-р Александър Златанов, д-р Валентин Пеев – Председател на Областния съвет на БЧК и зам.-председател на Националния съвет на БЧК, г-н Барислав Маноилов – н-к РУП Сливница, г-н Самуил Ангелов – зам. н-к  РУП Сливница, г-н Асен Арсов – началник УП Драгоман, г-жа Ива Лилова - ИДПС при РУП – гр.Сливница,  г-н Стоян Стоянов – Директор на СОУ „Христо Ботев“ Драгоман, г-жа Анета Драганова – н-к ОЗД Сливница, г-жа Юлияна Аспарухова – гл.соц.работник в ОЗД. В горещата дискусия по наболелите проблеми се включиха  и собствениците и представителите на търговски обекти и заведения, в които се предлагат алкохолни и тютеневи изделия. Постигнат бе консенсус да се активират всички усилия за предотратяване на порочната практика и със съвместни усилия и  решаващата роля  на родителите, институциите и цялото общество да се предотвратяват подобни противообществени прояви.