В АКЦИЯ!
Петък, 20 Декември 2013 09:09

IMG 6739

Броени дни след учредяването на Български младежки червен кръст – Драгоман неговите членове реализираха мащабна доброволческа кампания. Идеята първата тяхна  акция да бъде свързана с високо благородна и хуманна  мисия бе осъществена.

В повишен състав /от 12 членове младежката червенокръстка организация  нарастна  на 15 /  младите доброволци, облечени в символни за Международната червенокръстка организация дрехи,  направиха километрична пещеходна разходка в гр. Драгоман, за да подарят Коледно-новогодишни подъръци със здравословни храни на деца в риск, на деца от многодетни семейства с деца до 18 години, на деца със здравословни проблеми, на деца в социално слаби семейства, на осиновени и деца в приемна грижа. Акцията продължи в селата Габер, Голямо Малово, Мало Малово, Василовци, Калотина. Развълнуваха се хората, много сълзи имаше при връчването и получаването на подаръците, много поздрави и благопожелания съпровождаха начинанието, много целувки и благодарности получиха младите доброворци. Невероятни положителни емоциии,  много любов и усмивки изживяха и подаряващи, и получаващи! Дано това  да е добро начало за бъдещи добри и благодатни дела в нашата община и да се поучим от това, което направиха децата ни!