Коледно тържество в Дневния център за стари хора
Понеделник, 16 Декември 2013 10:35

IMG 6449

На 14 декември за втора  поредна година в навечерието на Коледните и Новогодишни празници екипът на Дневен център за стари хора гр. Драгоман организира тържество с богата забавна програма, музика, емоции, викторини, конкурси, танци.

В това общо веселие се включиха и потребителите на другите социални услуги в общината – Защитено жилище за възрастни хора с увреждания с.Калотина, водени от своя управител г-ца Рая Милушева, Кризисен център за деца жертва на трафик и насилие под ръководството на г-жа Иванела Аначкова – управител на центъра, потребители на Домашен социален патронаж, гости от Пенсионерски клуб с. Габер. Вълнуваща и разнообразна програма в стихове, песни и забавни коледни послания  изнесоха децата от Кризисния център. Прекрасни танцови хореографии изпълниха невероятните танцьори  на Народно читалище „Мелдия 2012“, повдигнаха празничното настроение  и поведоха хората, в които активно се включиха дори и възрастните хора с увреждания. Празничната програма включваше и възстановка  на народни обичаи, гатанки с томбола, конкурс за най- добре направен домашен сладкиш и баница, а потребителите на Дневен център представиха изложба „Изплети топлина” от ръчно изработени по време на занимателната трудотерапия в ДЦ  плетива и други изделия. Гости на Коледното тържество в ДЦСХ  бяха Кмета на община Драгоман г-н Андрей Иванов, г-жа Анка Генова - Директор на дирекция  „Социално подпомагане“ – Сливница,  г-жа Емилия Милушева - зам.-кмет на община Драгоман, г-жа Лидия Банкова - зам.- кмет на община Драгоман, управителите на социалните услуги в община Драгоман, представители на общинска администрация и др.